Anasayfa / Genel / Kredi Kartı Alma Şartları

Kredi Kartı Alma Şartları

Kredi Kartı Alma Şartları, Kredi kartı başvurusu yapan kişiler öncelikle kredi kartı alma şartları hakkında bilgi almalıdırlar. Bankalar genellikle insanların bu başvurularında kimlik, ikametgah veya gelir belgeleri gibi evrakları istemektedirler. İsteyen herkesin kredi başvurusu yapamayacağını belirten uzmanlar bunun için öncelikle bir gelir sahibi olunması gerektiğini belirtmektedirler. Aynı zamanda kullanıcılar kullandıkları kredi kartlarını limitlerini de kendileri belirleyememektedir. Bunun için bankalar gelir belgelerini incelemekte ve ilgili müşteri için uygun olan limiti otomatik olarak belirlemektedirler. Günümüzde yapılan yasal düzenlemeler ile artık yeni kart başvurularında kart limiti kişilerin gelirlerinin 10 katından fazla olamamaktadır.

Kredi Kartı Almanın Yolları

Kredi kartı almak isteyen kişiler bu konuda öncelikle başvurularını doğru kaynaklardan yapmalıdırlar. Günümüzde gelişen teknoloji ile internet bankacılığı, cep bankacılığı hatta bankamatiklerden bir yapılabilmekte olan kredi kartı başvurularında eğer bir belge istenecekse bankaların müşteri hizmetleri en kısa zamanda insanlara ulaşarak gerekli belgeleri kendilerinden istemektedirler. Milyonlarca kişinin kullandığı ve aktif sayısının ülke nüfusunu geçtiği kredi kartları hayatı kolaylaştırdıkları için her geçen gün çok daha fazla kişi tarafından kullanılmaktadır. Başvurulardan sonra yapılan incelemelerde gerekli şartları taşımayan kişiler kesinlikle kredi kartı almaya hak kazanamamaktadırlar.

Kredi Kartı Alma Şartları
Kredi Kartı Alma Şartları

Bankalar genellikle yaptıkları incelemelerde müşterilerin gelir durumlarını ve daha da önemlisi daha önce herhangi bir sebepten dolayı takip altına girip girmediklerini araştırmaktadırlar. Bilindiği gibi ülkemizde birçok kişi farklı sebeplerden dolayı bankaların kara listelerine girmekte ve bu sebeple belli bir süre boyunca bankalar ile olan tüm ilişkileri dondurulmaktadır. Bu da özellikle kredi kartı başvurularında insanların eli boş dönmelerine neden olmaktadır. Bu konular hakkında bilgileri olan kişiler özellikle kredi kartı başvurusu yaparken daha bilinçli bir şekilde hareket edebilmektedirler.

 

Bir sonraki yazımız “İhtiyaç Kredisi Hesaplama Halkbank

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

AÖF Kredi Kartı İle Ödeme

AÖF Kredi Kartı İle Ödeme

AÖF Kredi Kartı İle Ödeme, Hem öğrenci olmak hem de çalışmak çok zor bir iştir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir